Dnia 23 kwietnia w przedszkolu nr 17, odbył się V PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI LUDOWEJ I REGIONALNEJ PRZEDSZKOLAKÓW.

W przeglądzie wzięło udział 11 przedszkoli z miasta Konina. Nasze przedszkole reprezentowały:

ANDŻELIKA KULIG I WIKTORIA CZAJKOWSKA.

Dziewczynki wykonały piosenkę „Szła dzieweczka do laseczka”.

W dniu 16 kwietnia w Młodzieżowym Domu Kultury w Koninie odbył się Przegląd Twórczości Artystycznej dzieci z przedszkoli Miasta Konina pt.: „Piękno Przyrody Polskiej”, zorganizowany przez Poznański Oddział Polskiego Komitetu Światowej Organizacji Wychowania Przedszkolnego w Poznaniu – koło w Koninie. Nasze przedszkole reprezentowała Marysia Prętnicka z grupy starszaków.

21 marca świętowaliśmy w naszym przedszkolu nadejście wiosny. Dzień rozpoczęliśmy od rozmowy o nowej porze roku oraz od wesołych zabaw przy muzyce. Uśmiechnięci wyruszyliśmy na spacer w okolicy naszego przedszkola, gdzie pożegnaliśmy zimę wraz z własnoręcznie wykonanymi Marzannami. Radosny pochód powrócił do przedszkola z kolorowym gaikiem - symbolem wiosny.

Dzisiaj w naszym przedszkolu oglądaliśmy przedstawienie teatralne pt. „W krainie smutnego smoka”.    Spektakl został zrealizowany przez instruktorski zespół z MDK, występujący pod nazwą Towarzystwo Teatralne „Ele – mele”.